Tutti Frutti, czyli tradycyjne lody włoskie w Kłodzku

O kłodzkiej lodziarni Tutti Frutti dowiedzieliśmy się ze wpisu na blogu Alabasterfox:

„W przyziemiu kolorowej kamieniczki przy ul. Grottgera, funkcjonuje maleńka lodziarnia, którą prowadzi od przeszło 30 lat pewne starsze małżeństwo. (…) Urocze w tym miejscu jest to, że Ci starsi ludzie naprawdę pracują tam z pasją, której nigdy wcześniej u nikogo nie widziałam. Na efekty naprawdę nie trzeba długo czekać. Nawet ślepiec, odbierając zamówienie, doświadczy ogromu pracy i miłości, jaką Ci ludzie wkładają w to, co robią.”

No cóż, po takiej rekomendacji nie mogliśmy się tam nie udać. Samo miejsce jest bardzo niepozorne – do tej pory nie mieliśmy pojęcia o jego istnieniu, mimo że wielokrotnie przechodziliśmy tuż obok, chociażby przy okazji wizyty w restauracji hotelu Casa D’Oro, który, jak zobaczycie na zdjęciach, znajduje się praktycznie w tym samym miejscu.

Na lody musieliśmy chwilę poczekać, bo maszyna doznała właśnie niewielkiej awarii (a starszy pan, zapewne właściciel, ratował ją z narażeniem życia i zdrowia), jednak nikt w coraz dłuższej kolejce nie okazywal zniecierpliwienia. Zdecydowaliśmy się na opcję „max” za 6 zł za sztukę, która okazała się naprawdę olbrzymia.

Polecamy, jeśli jesteście akurat w Kłodzku i macie ochotę na tradycyjne lody włoskie (i małą wycieczkę w przeszłość przy okazji).

3 komentarze do “Tutti Frutti, czyli tradycyjne lody włoskie w Kłodzku

  1. Henryk

    Niestety – przemiły właściciel zwinie interes po 50 /tak – po 50!!! latach/. Dopomógł w tym zalew budek sieciowych wytwórni pseudo-lodów zalatujących laboratorium chemicznym, a dobił wirus… Dzisiaj – 22 lipca 2020r. – rozmawiałem z nim o ew. przyszłości. Czuje się tym zmęczony /chociaż zazdroszczę jego pogody ducha/, bardzo słabo słyszy /konieczność mówienia głośno i wyraźnie/, ale ożywił się niesamowicie, kiedy powiedziałem, że jechaliśmy z żoną 3 godziny samochodem, bo chciałem jej pokazać, gdzie 38 lat temu jadłem najlepsze lody na świecie!!! Początkowo chyba mi nie wierzył – przekonałem go wspomnieniem smaku jagodowego, który będę pamiętał całe życie i opisem budynków stojących obok, obecnie już nie istniejących.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.